Doświadczenie to podstawa!


zapraszamy na szkolenia poznań z nowej perspektywy unijnej

Uniwersytety w Polsce coraz częściej kierują się ku modelowi praktycznemu, czyniącemu z uczelni pomoc w kształtowaniu umiejętności niezbędnych dla studenta na rynku pracy.

Dzięki temu, powstaje coraz więcej programów praktyk, w trakcie których studenci mogą nabyć praktyczne, ważne dla nich zdolności miękkie, których nie mieli możliwości zdobyć w trakcie ćwiczeń i wykładów.

Obowiązkowe praktyki, które każdy student musi odbyć na drugim roku studiów licencjackich, są możliwością zdobycia cennego doświadczenia i niejednokrotnie pierwszego wpisu do CV.

Dlatego też warto skorzystać z tej okazji i wybrać firmę o dobrych opiniach, w której faktycznie będziemy mieli szansę nie tylko czegoś się nauczyć, ale także pozyskać kontakty i możliwość późniejszego zatrudnienia.

Wszystkie te elementy, połączone z cennym doświadczeniem, mogą nam w przyszłości zapewnić zatrudnienie na długie lata. Aby znaleźć przedsiębiorstwo o dobrych opiniach, możemy przeszukać Internet albo przepytać znajomych ze starszych lat.

Możemy też skorzystać ze specjalnych portali dla osób poszukujących miejsca na praktyki. Ważne też, żeby odpowiednio wykorzystać czas spędzony na stażu, nawet jeśli nie dostaliśmy się do wymarzonej firmy – być aktywnym, dopytywać się, chętnie wychodzić z nowymi pomysłami. Z pewnością zostanie to docenione!

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz