Gdzie na praktyki?


studia podyplomowe co to

Teoretycznie, to uczelnia kieruje studentów na praktyki, lecz tak naprawdę to do każdego z nich należy wybór miejsca, w którym odbędzie obowiązkowy staż. W najbardziej obleganych, renomowanych firmach na praktyki odbywa się wieloetapowa rekrutacja.

Na co oprócz prestiżu miejsca pracy zwracać uwagę przy wyborze przedsiębiorstwa, w którym odbędziemy obowiązkowy staż? Przede wszystkim, warto porozmawiać na ten temat ze starszymi kolegami ze studiów i innymi osobami, które mogły odbywać praktyki w danej firmie.

Dzięki temu, dowiemy się, jak dużo praktycznych informacji można wyciągnąć w ich trakcie, jakiego typu zadania są przydzielane praktykantom, czy są dla nich organizowane dodatkowe szkolenia, czy jest dla nich szansa na późniejsze zatrudnienie itp.

Oprócz tego, warto sprawdzić, czy firma znajduje się na liście przedsiębiorstw współpracujących z Twoją uczelnią, z którą możesz zapoznać się w dziekanacie. Jeśli nie wiesz, gdzie szukać miejsca na praktyki, warto przejrzeć popularne serwisy ogłoszeniowe.

Wiele firm samodzielnie poszukuje stażystów i praktykantów, chętnie ich szkoli, często potem zatrudnia – jest to dla nich dodatkowa korzyść. Możesz też w ramach specjalnego programu praktyk wyjechać na wakacje za granicę i tam odbywać praktyki, jednocześnie doskonalić język – informacji na temat praktyk zagranicznych szukaj u koordynatora praktyk studenckich twojego wydziału.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz