Praktyki dla filologów


event manager studia zaoczne

W zależności od wybranego kierunku studiów, musimy odbyć praktyki związane z daną tematyką. Praktyki w innych firmach będą więc odbywać studenci politechniki, innych prac podejmą się filologowie.

Dla osób studiujących filologię polską czy filologie obce, w zależności od ich osobistych zainteresowań, można znaleźć wiele rodzajów firm, które mogą przyjąć je na staż. Praktycznie każde przedsiębiorstwo potrzebuje osób o tzw. “miękkich” umiejętnościach, jak zdolności interpersonalne czy językowe.

Można odbywać praktyki pisząc teksty, redagując ulotki reklamowe, pracując jako edytor w wydawnictwach czy w szkołach językowych jako lektor. Tradycyjne już praktyki filolodzy polscy czy studenci neofilologii mogą odbyć jako nauczyciele w szkołach.

Studenci na specjalizacji bibliotekoznawczej będą szukali miejsca w bibliotece czy księgarni. Praktycznie każdy student czy studentka kierunku humanistycznego odnajdzie się w agencji reklamowej, gdzie będzie mógł wymyślać hasła reklamowe, strategie i kampanie promujące produkty, a nawet prowadzić kampanie social media i wykonywać inne prace związane z promowaniem firmy w Internecie.

Wszystkie te zajęcia nie wymagają dobrego opanowania teoretycznej wiedzy, którą zdobyliśmy na studiach, a jedynie miękkich zdolności interpersonalnych i umiejętności sprawnego redagowania tekstów.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz