Praktyki płatne i bezpłatne


event manager studia zaoczne

Skierowany przez uczelnię na praktyki, możesz zastanawiać się, czy za wykonaną pracę możesz oczekiwać finansowego wynagrodzenia. Jest to ważne pytanie, bowiem wielu pracodawców ogłasza się, poszukując kandydatów do bezpłatnych praktyk.

Okazuje się, że praktyki mogą być zarówno bezpłatne, jak i mieć charakter płatny, mimo że nie jest to stosunek pracy. Mimo tego, wybierając zakład pracy, w którym odbędziesz praktyki, nie kieruj się jedynie korzyściami finansowymi, które możesz uzyskać dzięki praktykom w danej firmie.

Liczy się przede wszystkim renoma firmy i jakość programu praktyk prowadzonego przez nią. Studenckie praktyki stanowią bowiem ważny punkt w Twoim CV i jeśli pojawi się tam znana nazwa popularnego serwisu internetowego, renomowanego sklepu, agencji reklamowej czy wydawnictwa, możesz mieć pewność, że zwróci Ci się to z nawiązką w przyszłej karierze zawodowej.

Jeśli jednak zdecydujesz się złożyć aplikację na płatne praktyki, wiedz, że możesz oczekiwać różnej wysokości wynagrodzenia w zależności od zawodu, firmy, charakteru praktyk. Wynagrodzenie może być naliczane za wykonaną pracę lub za godziny, ewentualnie za cały czas odbytych praktyk. W przypadku bardziej cenionych kierunków studiów wysokość wynagrodzenia może być większa niż w przypadku tych bardzo powszechnych.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz