Praktyki studenckie do CV?


zapraszamy na szkolenia poznań z nowej perspektywy unijnej

Staż zawodowy, obowiązkowy dla większości studentów na drugim roku studiów licencjackich, stanowi świetną okazję do zdobycia doświadczenia zawodowego, jeszcze zanim ukończymy studia.

Dzięki czterem tygodniom na praktykach mamy możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, wzbogacenia swoich zdolności interpersonalnych, a jeśli wyjedziemy za granicę – podszkolenia języków obcych.

Dla części studentów praktyki te będą też pierwszym zawodowym doświadczeniem, które wpiszą do CV. W tym kontekście warto zadbać o to, aby firma, do której staramy się dostać na staż, była renomowana, tak, aby przyszli pracodawcy przychylnie patrzyli na nas, nawet jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia.

Warto wykroczyć poza listę firm współpracujących z naszym uniwersytetem i spróbować poszukać stażu na własną rękę, na przykład na popularnych serwisach z ogłoszeniami o pracę.

Dla wielu firm to duże ułatwienie, że mogą przyjąć na praktyki studentów z najlepszych uczelni w Polsce, którzy mają duże zaplecze teoretyczne i zapał do pracy. Z drugiej strony, dla tych osób jest to szansa na zdobycie pierwszych kontaktów, mogących zaowocować w karierze zawodowej.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz