Praktyki za granicą


event manager studia zaoczne

Wybierając miejsce, w którym będziemy odbywać praktyki zawodowe, warto rozważyć zdobywanie doświadczenia za granicą. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli studiujemy filologię obcą, ale nie tylko.

Odbywając staż za granicą, nie tylko szlifujemy umiejętności związane z zawodem, ale także poznajemy inną kulturę i trenujemy zdolności językowe. Praktyki odbyte za granicą to dobry punkt w CV do przedstawienia dla przyszłych pracodawców.

W trakcie miesięcznego wyjazdu do innego kraju zdobywamy więcej niż tylko doświadczenie zawodowe. Musimy tam nauczyć się radzić sobie w niespodziewanych i niepewnych sytuacjach, a także szybko adaptować się w nowym środowisku.

Jeżeli poradzimy sobie z tym bez problemu, to jest to dobry sygnał dla pracodawcy i dla uczelni – niezależnie od tego, czy w Polsce, czy za granicą. Dlatego też jeśli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy rozważyć wyjazd za granicę w ramach programu praktyk studenckich.

Wiele takich programów jest obecnie wspieranych z Funduszu Europejskiego, dzięki czemu jest to korzystne finansowo również dla studentów. Przykładowe typy pracy zagranicznej, którą możemy wykonywać w ramach praktyk poza Polską, to bycie lektorem języka, animatorem zabaw dla dzieci, pracownikiem agencji reklamowej itp. Jeśli tylko ten rodzaj pracy jest zgodny z kierunkiem studiów, zostanie nam zaliczony jako praktyka.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz