Sprawdź się w praktyce!


marketing internetowy

Wielu studentów po zakończeniu studiów miewa problemy ze znalezieniem pracy. Wynika to często z faktu, że uczelnie nie przygotowują właściwie do zawodu, a studenci nabywają jedynie teoretyczną wiedzę, której nie umieją zastosować w swojej zawodowej karierze.

Aby temu zapobiegać, obowiązkowym elementem programu studiów są obecnie praktyki studenckie, odbywane w zakładach pracy. Pozwalają one przygotować się do wykonywania związanego z kierunkiem studiów zawodu, jeszcze bez zawierania stosunku pracy, pod okiem czujnego opiekuna praktyk.

Jeżeli przyłożymy się do wyboru firmy, w której odbędziemy praktyki, a potem sumiennie będziemy starać się jak najwięcej nauczyć w trakcie praktyk zawodowych – na pewno wpłynie to z korzyścią dla naszej przyszłej kariery.

Dla wielu studentów może to być pierwszy wpis w Curriculum vitae! Dlatego warto pamiętać o tym, że nie bez znaczenia pozostaje to, gdzie odbywamy praktyki oraz jaki mają one związek z tym, co chcemy robić w przyszłości.

Nie należy myśleć jedynie o tym, aby rodzaj praktyk spełnił wymagania wydziału i abyśmy uzyskali zaliczenie. To także jest ważne, jednak najważniejsze jest to, ile wyciągniemy z poświęconego na pracę czasu. O miejsce praktyk warte wyboru możemy zapytać starszych kolegów albo poszukać ogłoszeń w internecie. Z pewnością znajdziemy też informacje na ten temat w dziekanacie.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz